Najbardziej Popularne Artykuły

 • Bądź na bieżąco z MOD24

  W serwisie MOD24 możesz od dziś subskrybować powiadomienia o nowościach które są zamieszczane u nas - ale tylko tych NAJLEPSZYCH.

  Cenimy Wasz spokój więc jeśli interesujesz się tematyką fotografii i podoba się Ci nasz serwis, obiecujemy że będziesz dostawał powiadomienia tylko o naszych najlepszych wstawianych treściach.

  ZASUBSKRYBUJ JUŻ DZIŚ :-)

  Więcej
 • Po nowemu i bez błędów

  Hej,

  wdrożyliśmy uściśloną  tematykę serwisu, która jest teraz związana tylko z fotografią (co i tak jest szerokim tematem).
  Dzięki temu osoby które poszukują wartościowych treści w tej dziedzinie mogą odnaleźć je u nas.
  Mogą również polecać wideo do dodania, komentować i udostępniać - po rejestracji. :-)
  Poprawiliśmy też kilka błędów które uniemożliwiały korzystanie z niektórych funkcji serwisu.

   

  A logo które od dziś będzie naszą graficzną marką wygląda tak:

  Zapraszamy przyszłych, świeżych jak i zaawansowanych fotografów do zaglądania tu często bo zawsze może być coś fajnego dodane przez nas i naszą społeczność.

  Pozdrawiamy

  Zespół MOD25

  Więcej
 • Setny film w serwisie MOD24 dodany ! :-D

  Witajcie!

  Szczęśliwie informujemy że w serwisie MOD24 mamy już 100 (lub kiedy czytacie ten artykuł później, może ponad sto) dodanych wartościowych treści związanych z fotografią.

  Setnym filmem został podcast Dalle-2? Sztuczna Inteligencja zabije fotografię? z @Thomas Voland.

  Liczymy że każdy pasjonat fotografii znajdzie tu coś dla siebie.

  Namawiamy Was do rejestrowania się w serwisie aby móc komentować, oceniać a także proponować  (kilka kliknięć) wideo do serwisu.

  Trzymajcie się!

  Zespół MOD24.

  Więcej
 • Filtr szary na obiektyw aparatu. Co to jest i kiedy się go używa?

  Jak wybrać odpowiedni filtr szary?

  Aby wybrać odpowiedni filtr szary na obiektyw aparatu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na średnicę obiektywu, aby upewnić się, że filtr będzie pasował do obiektywu. Następnie należy zdecydować, jaki rodzaj filtra szarego jest potrzebny. Istnieją różne rodzaje filtrów szarych, w tym filtry szare o stałej wartości, filtry szare o zmiennym stopniu przepuszczalności i filtry szare o zmiennym stopniu przepuszczalności. Następnie należy zdecydować, jaki rodzaj filtra szarego będzie najlepszy dla danego zastosowania. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać bardziej naturalny wygląd zdjęcia, możesz wybrać filtr szary o stałej wartości. Jeśli chcesz uzyskać bardziej dramatyczny efekt, możesz wybrać filtr szary o zmiennym stopniu przepuszczalności. Ostatnim krokiem jest wybranie odpowiedniego producenta filtra szarego. Istnieje wiele producentów, którzy oferują różne rodzaje filtrów szarych, więc należy dokładnie przeanalizować ich oferty, aby upewnić się, że wybrany produkt będzie odpowiedni dla danego zastosowania.

  Jak wykorzystać filtr szary do uzyskania lepszych efektów?

  Filtry szare są często używane przez fotografów, aby uzyskać lepsze efekty w swoich zdjęciach. Filtry szare są szczególnie przydatne w fotografii krajobrazowej, ponieważ pozwalają one na zmniejszenie kontrastu między niebem a ziemią, co pozwala na uzyskanie bardziej naturalnego wyglądu. Filtry szare mogą również pomóc w zmniejszeniu efektu rozmycia, który może wystąpić w przypadku fotografowania w słoneczny dzień. Filtry szare mogą również pomóc w zmniejszeniu efektu czerwonych oczu, który może wystąpić w przypadku fotografowania w słabym oświetleniu. Filtry szare są również przydatne w fotografii portretowej, ponieważ pozwalają one na zmniejszenie efektu cieni na twarzy, co pozwala na uzyskanie bardziej naturalnego wyglądu.

  Jakie są zalety i wady używania filtra szarego?

  Zalety używania filtra szarego na obiektyw aparatu są następujące:

  - Filtry szare pozwalają na zmniejszenie ilości światła, które wpada do aparatu, co pozwala na uzyskanie wyraźniejszych i bardziej szczegółowych zdjęć.

  - Filtry szare są bardzo łatwe w użyciu i można je łatwo zamontować na obiektywie aparatu.

  - Filtry szare są bardzo przydatne w fotografii krajobrazowej, ponieważ pozwalają na uzyskanie wyraźniejszych i bardziej szczegółowych zdjęć.

  - Filtry szare są bardzo przydatne w fotografii portretowej, ponieważ pozwalają na uzyskanie bardziej naturalnych i subtelnych zdjęć.

  Wady używania filtra szarego na obiektyw aparatu są następujące:

  - Filtry szare mogą powodować zniekształcenia kolorów, co może sprawić, że zdjęcia będą wyglądać nienaturalnie.

  - Filtry szare mogą powodować zmniejszenie jasności zdjęć, co może sprawić, że zdjęcia będą wyglądać ciemniej.

  - Filtry szare mogą powodować zmniejszenie ostrości zdjęć, co może sprawić, że zdjęcia będą wyglądać rozmyte.

  - Filtry szare mogą powodować zmniejszenie kontrastu zdjęć, co może sprawić, że zdjęcia będą wyglądać mniej wyraziście.

  Jakie są najlepsze marki filtrów szarych?

  Najlepszymi markami filtrów szarych na obiektyw aparatu są Hoya, B+W, Lee, Cokin, Tiffen i Heliopan. Wszystkie te marki oferują wysokiej jakości produkty, które są wykonane z wytrzymałych materiałów i zapewniają doskonałą jakość obrazu. Filtr szary może być używany do ograniczenia ilości światła, które dociera do matrycy aparatu, co pozwala na uzyskanie wyraźniejszych i bardziej szczegółowych zdjęć.

  Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy używaniu filtra szarego?

   

  Najczęstsze błędy popełniane przy używaniu filtra szarego na obiektyw aparatu to: nieodpowiednie ustawienie filtra, co może spowodować zniekształcenie kolorów; używanie zbyt dużego filtra, co może spowodować zmniejszenie jakości obrazu; używanie zbyt małego filtra, co może spowodować zbyt duże nasycenie kolorów; używanie filtra w niewłaściwym środowisku, co może spowodować zniekształcenie kolorów; używanie filtra w niewłaściwym czasie, co może spowodować zniekształcenie kolorów; używanie filtra w niewłaściwym miejscu, co może spowodować zniekształcenie kolorów; używanie filtra w niewłaściwym kierunku, co może spowodować zniekształcenie kolorów; używanie filtra w niewłaściwej odległości, co może spowodować zniekształcenie kolorów; używanie filtra w niewłaściwej jasności, co może spowodować zniekształcenie kolorów; używanie filtra w niewłaściwej temperaturze, co może spowodować zniekształcenie kolorów.

  Więcej

Najnowsze artykuły

Najbardziej Popularne