Featured

CAŁA Historia Fotografii | Wszystko o FOTOGRAFII | Ewolucja Fotografii | Lekcja Historii Fotografii

108 Wyswietleń
Opublikowane

Wspomóż ten kanał kupując E-BOOKi fotograficzne i unikalne koszulki: https://www.cinejera.shop

Historia fotografii jest moją pasją. Zawsze z chęcią odkrywam ciekawostki i fakty które zaważyły na tym jak dzisiaj prezentuje się ta piękna dziedzina sztuki. Postaci historyczne, które odkryły i ukształtowały technologię której używamy do dzisiaj zasługują na nasz podziw i szacunek ponieważ bez nich, nie moglibyśmy cieszyć się wolnością jaką daje fotografia i filmowanie.

#Fotografia #HistoriaFotografii

00:00 Przedstawienie tematu odcinka
00:40 Intro
01:07 Czym jest Historia Fotografii?
01:25 Fotografia w latach 500 pne - 1600 ne.
01:38 Co to jest Camera Obscura?
02:38 Rola Leonardo da Vinci w Historii Fotografii.
03:14 Johannes Kepler w Historii Fotografii.
03:40 Johann Heinrich Schulze w Historii Fotografii.
03:55 Pierwsze zachowane zdjęcie: Le Gras, Nicephore Niepce.
04:25 Dagerotyp -Proces produkcji blach do fotografowania.
05:17 Pierwsze obiektywy fotograficzne.
05:38 Pierwszy masowo produkowany aparat na metalowe płytki fotograficzne.
05:53 Początki foto-żurnalizmu wojennego.
06:44 Henry Fox Talbot w Historii Fotografii.
07:08 Kodak i George Eastman w Historii Fotografii.
07:41 Ruchome obrazy.
08:13 Format 135 czyli Film 35mm.
08:33 Oskar Barnack w Historii Fotografii.
08:45 Leica I.
09:15 Pierwsza w historii Lustrzanka.
09:24 Fikon F.
09:44 Fotografia cyfrowa.
10:01 Pierwszy aparat cyfrowy i pierwsze zdjęcie zapisane cyfrowo.
10:30 Nikon D1.
10:44 Canon EOS 1D MKII.
11:05 Nowoczesna fotografia - Smartfony.
11:22 Podsumowanie.

Historia fotografii to tak naprawdę amalgamacja historii sztuki, nauki oraz technolorii.
Zazwyczaj, mówiąc o historii fotografii, zaczynamy od pierwszej znanej fotografii stworzonej przez Nicéphore Niépce w 1827. Ja jednak pójdę dużo dalej aby przedstawić całą linię czasową fotografii.
Przeniesiemy się w czasy przed pierwszymi filmami światłoczułymi, obiektywami a nawet pierwszymi aparatami fotograficznymi!
Pierwszym przystankiem w naszej podróży przez czas, jest okres między rokiem 500 przed naszą erą a 1600 naszej ery. Camera Obscura to narzędzie używane przez wielu artystów w tym właśnie okresie.
Pozwalała ona na rysowanie lub malowanie realistycznych widoków natury oraz architektury dzięki niewielkiemu otworowi w jednej ze ścian pomieszczenia.
Tak zwana soczewka otworkowa, działała prawie jak dzisiejsze projektory pokazując to co jest na zewnątrz zaciemnionego pomieszczenia, w którym znajduje się artysta i pozwalając na dokładne obrysowanie wyświetlanego widoku.
Innymi słowy, pierwsze zdjęcia to tak naprawdę realistycznie odwzorowane or rzeczywistości rysunki oraz obrazy.
Sami możecie wykonać taki eksperyment we własnym domu, nakłuwając igłą jedną ze ścianek pudełka z butów. Ciężko będzie zobaczyć co jest wyświetlane w środku pudełka, ale nie martw się, ponieważ na pewno zrobimy taki eksperyment razem, właśnie tutaj, na kanale Cine Jera więc jeśli jeszcze nie subskrybujesz, zrób to teraz!
Najstarsze wzmianki o koncepcji co najmniej podobnej do Camera Obscura, pochodzą z Chin i datowane są na około rok pięćsetny przed naszą erą.

Chociaż istnieje wiele formatów filmów i aparatów fotograficznych, format 35 mm stał się jednym z najpopularniejszych formatów w historii fotografii.

Historia fotografii ciągnie się do dnia dzisiejszego, a obrazowanie cyfrowe zajmuje czołową pozycję.

ewolucja fotografii,ewolucja fotografowania,lekcja historii fotografii,rozwój fotografii,historia fotografii,ewolucja zdjęć,ewolucja aparatu,ewolucja aparatów fotograficznych,historia fotografowania,Historia fotografii bbc,początki fotografii,historia zjęć,historia zdjęć,Historia fotografii film edukacyjny,pierwsze fotografie,lekcja fotografii,fotografia początki,pierwsze aparaty,fotografia,pierwsze zdjęcia,pierwsze zdjęcie,podstawy fotografii,Fotografia dla początkujących,linia czasu fotografii,fotografia historia,fotografia rozwój,pierwszy aparat,pierwszy aparat fotograficzny,historia aparatu fotograficznego,Historia aparatów fotograficznych,pierwsze kamery,pierwszy fotograf,historia filmu,nauka fotografii,kurs fotograficzny,porady fotograficzne,podstawy fotografii dla początkujących,podstawy fotografii lustrzanką,porady fotograficzne dla początkujących,podstawy fotografii bezlusterkowcem,nauka fotografii od podstaw,nauka fotografii dla początkujących,fotografia cyfrowa dla początkujących,Początki fotografii jak zacząć

Kategorie
Inne o fotografii
Komentowanie zostało wyłączone.