Featured

Światło ciągłe jest fajne! Sesja z Marleną [recenzja Hobolite]

157 Wyswietleń
Opublikowane

Team błysk, czy team ciągłe? Ja cały czas stoję pośrodku, wykorzystując oba rozwiązania w zależności od tego, co akurat mam do zrobienia. Światło ciągłe ma szereg plusów - przede wszystkim widzimy od razu, jak będzie wyglądało finalne zdjęcie jeszcze przed wciśnięciem spustu migawki, możemy regulować jego temperaturę barwową bez konieczności nakładania filtrów żelowych, a praca na otwartej przysłonie nie wymaga żadnych zaawansowanych systemów. Oczywiście ma też garść minusów, jak choćby znaczne niższa moc niż w przypadku błysku w podobnym budżecie.

Tym razem zabieram Was na plan sesji zdjęciowej z Marleną do Stajnia Studio. Przerobiliśmy tu kilka setupów oświetleniowych, zarówno na cykloramie, jak również w loftowej części studia. Spędziliśmy niemal cały dzień robiąc maksymalnie zróżnicowane zdjęcia, przy tym wykorzystując nie więcej niż dwie lampy na jedno ustawienie, więc podobne zdjęcia bez problemu zrobicie u siebie!

Tym razem do testów przyjechały do mnie lampy Hobolite, czyli nowość na rynku. Firma wywodzi się z firmy, która od lat produkuje przemysłowe rozwiązania LED i właśnie weszła na rynek foto-video, oferując rzeczywiście wyjątkowy produkt. Niby światło to światło, ale w tym wypadku opakowane w designerskie, świetnie wykonane obudowy. Do tego w każdej lampie znajdziemy szereg niezwykle przemyślanych rozwiązań, jak np. demontowalny panel sterujący, czy pięknie rozkładające światło soczewki zamiast klasycznych czasz. To po prostu nie kolejne, nudne lampy, które niczym nie wyróżniają się na tle konkurencji. Oczywiście nie ma róży bez kolców, bo lampy są jednymi z najdroższych na rynku, porównując moc, ale przecież nie wszystko musi być tanie. Mnie pracowało się z nimi wybornie, choć nie są idealne, o czym mówię w filmie. Mam jednak nadzieję, że w związku z tym, że marka jest młoda, weźmie sobie do serca sugestie z rynku.

Sprzęt użyty do filmu:

➡️ Hobolite Mini Creator Kit

➡️ Hobolite Avant AC/DC Creator Kit

➡️ Hobolite Pro AC/DC Creator Kit

➡️ Hobolite Avant Softbox

➡️ Hobolite Pro Softbox

➡️ Hobolite Carbon Tripod 310

➡️ Hobolite Carbon Tripod 240

➡️ Hobolite Fresnel

➡️ Manfrotto Avenger 4050 Boom

➡️ Panasonic Lumix S5 II

➡️ Canon EOS R5

➡️ OM System OM-1

➡️ Sigma 28-70 mm f/2.8

➡️ Panasonic 20-60

➡️ Canon 28-70 mm f/2 L

➡️ Olympus 25 mm f/1.2 Pro

➡️ Haida Black ProMist 1/4

➡️ K&F Concept Black ProMist 1/8

➡️ Walking Way Soft 1

➡️ Acer ConceptD 7 Ezel (i7, 32GB, GeForce 3080)

➡️ Zhiyun Weebil S

➡️ Sennheisser EW100 G2

➡️ Rode Smartlav+

Kategorie
Nauka fotografii, porady, triki i szkolenia
Komentowanie zostało wyłączone.