Wstęp do fotografii ulicznej: Techniki fotografowania i przykładowa edycja zdjęć z Joanną Lemańską

31 Wyswietleń
Opublikowane

Dokumentowanie życia jest bardzo naturalną potrzebą każdego fotografa. Ale jeśli chodzi o fotografię uliczną, robienie zdjęć przypadkowym osobom w miejscach publicznych może być naprawdę świadomym procesem. Jak więc przezwyciężyć strach, swobodnie szukać tematu i zbliżać ludzi do aparatu?

Aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, zorganizowaliśmy ekskluzywne webinarium z Joanną Lemańska, profesjonalną fotografką i historyk sztuki mieszkającą w Paryżu. Joanna opowie o technikach Street Photography, kolorystyce i kompozycji, a także poruszy następujące tematy:

· Pomysły i techniki robienia zdjęć
· Sprzęt i ustawienia aparatu
· Wybór narzędzi do edycji
· Jak uniknąć nieciekawych zdjęć
· Retusz dwóch wybranych fotografii

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym fotografem ulicznym, czy dopiero zaczynasz, na pewno nauczysz się czegoś nowego. Webinarium bezpłatne.

Joanna Lemańska jest fotografką znaną głównie z fotografii podróżniczej i ulicznej. Po ukończeniu studiów z zakresu historii sztuki w 2010 przeniosła się na stałe do Paryża. Zbiegło się to w czasie z początkiem Instagrama i powstaniem innych mediów społecznościowych, które w niewyobrażalny sposób pobudziły wszelkiego rodzaju inicjatywy fotograficzne…
Jej zdjęcia publikowane były m.in. w Metro Newspaper, w DOC! Magazynie Fotograficznym, a także w The Guardian, czy w The Huffington Post. W 2012 roku została finalistką konkursu National Geographic „Photo par Nature” organizowanego we współpracy z Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu. W 2013 roku znalazła się w gronie laureatów prestiżowej nagrody Mobile Photography Awards. Jej zdjęcia były wystawiane w Soho Gallery for Digital Art w Nowym Jorku. Kolejne wystawy odbyły się w Toronto, Londynie i Tokio. Za tym wszystkim podążyły zlecenia komercyjne dla rozmaitych marek, dla których tworzy nastrojowe, lifestylowe zdjęcia, czyniąc z fotografii pełnoetatową pracę.
www.misscoolpics.com

Kategorie
Live, webinary, wywiady
Komentowanie zostało wyłączone.